KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132389
nr 1713 2389
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Solnedgång. Signerad. Olja på duk, 63x89 cm, yttermått inklusive ram: 84x109 cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 juli 2025
kl 20:05:28
11/7 13:30:17
100 kr
14/7 10:24:07
Frans Gard
Läs mer om Frans Gard